به Wenzhou Bossxiao Packaging Co.,LTD خوش آمدید
شماره 8888، خیابان قرن، ونژو، ژجیانگ، چین
انگلیسی
شریک راه حل قابل اعتماد Eco Pack شما —— Wenzhou Bossxiao
مواد زیست تخریب پذیر PLA (اسید پلی لاکتیک).

معرفی مواد 

مواد زیست تخریب پذیر PLA (اسید پلی لاکتیک) به دسته ای از مواد اطلاق می شود که در اثر عملکرد میکروارگانیسم هایی مانند باکتری ها، کپک ها (قارچ ها) و جلبک های موجود در طبیعت تجزیه می شوند. نام مستعار چینی: پلی لاکتید (همچنین به عنوان اسید پلی لاکتیک شناخته می شود) نام انگلیسی: پلی لاکتید، پلی لاکتیک اسید، به اختصار PLA نام مستعار انگلیسی: پلی تری متیلن کربنات. فرمول مولکولی هموپلیمر 1,3،2-دیوکسان-3-ون: (C4H2OXNUMX)n 

پلی لاکتیک اسید PLA از اسید لاکتیک به عنوان ماده خام اصلی استفاده می کند که عمدتاً از کاساوا، ذرت، نیشکر و سایر گیاهان برای بدست آوردن نشاسته و قند اسید لاکتیک حاصل از تخمیر باکتریایی به دست می آید و در نهایت پلیمری را تشکیل می دهد که از پلیمریزاسیون پلی لاکتیک اسید (PLA) به دست می آید. ). منبع مواد اولیه کافی و قابل تجدید است. 

کل فرآیند تولید پلی لاکتیک اسید و فیبر پلی لاکتیک اسید شامل هیچ ماده مضری نیست. نوعی ماده پلیمری با عملکرد عالی است که می تواند پس از دور ریختن توسط میکروارگانیسم های محیطی کاملاً تجزیه شود و در نهایت غیر ارگانیک شده و جزء لاینفک چرخه کربن در طبیعت شود. 


ویژگی های مواد

1. پلی لاکتیک اسید (PLA) نوع جدیدی از مواد زیست تخریب پذیر با قابلیت تجزیه زیستی خوب است. پس از استفاده به طور کامل توسط میکروارگانیسم های موجود در طبیعت تجزیه می شود و در نهایت دی اکسید کربن و آب تولید می کند که باعث آلودگی محیط زیست نمی شود که برای حفاظت از محیط زیست بسیار مفید است. ، یک ماده سازگار با محیط زیست شناخته شده است.

2. فیلم پلی لاکتیک اسید (PLA) دارای نفوذپذیری هوا، نفوذپذیری اکسیژن و نفوذپذیری دی اکسید کربن است. همچنین دارای ویژگی های ایزوله کننده بو است. این تنها پلاستیک زیست تخریب پذیر با خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی عالی است.

3. هنگام سوزاندن پلی لاکتیک اسید (PLA)، ارزش حرارتی احتراق آن مانند سوزاندن کاغذ است که نصف سوزاندن پلاستیک های سنتی (مانند پلی اتیلن) ​​است و سوزاندن PLA هرگز گازهای سمی مانند نیتریدها و سولفیدها را آزاد نمی کند. . . بدن انسان همچنین حاوی اسید لاکتیک به شکل مونومر است که نشان دهنده بی خطر بودن این محصول تجزیه پذیر است.


خواص و فواید طبیعی

1. مقدار pH حدود 6 است که اسیدی ضعیفی دارد.

2. مهار کنه ها، میزان مهار عملکرد ضد کنه داده های آزمایش 71.39 درصد است و نتیجه این است که اثر ضد کنه دارد.

3. اثر ضد باکتریایی آشکار است و میزان از دست دادن استافیلوکوکوس اورئوس، کاندیدا آلبیکنس و اشریشیا کلی بیش از 98 درصد است. (تست معتبر SGS) 

4. هیچ گونه داروی ضد باکتری، ضد کنه یا سایر مواد شیمیایی در فرآیند تولید اضافه نمی شود که کاملاً عملکرد طبیعی آن است.

5. خود خاموش شدن طبیعی: غیر قابل اشتعال، و شاخص حد اکسیژن بالاتر از پلی استر و نایلون است.

6. عملکرد عایق حرارتی 1.8 برابر بیشتر از هسته های پنبه ای با کیفیت است. (داده های تست)

7. بازگشت خوب، حجیم قوی، احساس صاف، خشک شدن سریع و مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش. 


استفاده از مواد

اسید پلی لاکتیک پایداری حرارتی خوبی دارد،دمای پردازش 170 ~ 230 ℃ استو مقاومت حلال خوبی دارد. می توان آن را به روش های مختلفی پردازش کرد، مانند اکستروژن، چرخش، کشش دو محوره، قالب گیری دمشی تزریقی. محصولات ساخته شده از پلی لاکتیک اسید علاوه بر زیست تخریب پذیری، زیست سازگاری، براقیت، شفافیت، احساس دست و مقاومت در برابر حرارت و همچنین مقاومت باکتریایی خاص، مقاوم در برابر شعله و مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش دارند، بنابراین بسیار مفید هستند. به طور گسترده ای. 

مواد زیست تخریب پذیر مورد استفاده در پزشکی، اندام های انسانی و سایر زمینه ها را می توان برای طراحی و ساخت مواد زیست تخریب پذیر بدون نرم کننده، فلزات سنگین و مواد شیمیایی سمی، بیسفنول A، مستقل از منابع نفتی و ایمن برای تماس با مواد غذایی اصلاح کرد. 

فرآیند قالب‌گیری را می‌توان از قالب‌گیری تزریقی، اکستروژن، قالب‌گیری ضربه‌ای و قالب‌گیری تاول‌زنی انتخاب کرد که برای نیازهای روزمره خانگی، محصولات ظروف غذاخوری در تماس با غذا یا حفره دهان و غیره مناسب است؛ می‌توان آن را به طور گسترده به عنوان مواد بسته‌بندی، الیاف استفاده کرد. و پارچه های نبافته و غیره و عمدتاً در پوشاک (لباس زیر، لباس بیرونی)، صنعت (ساخت و ساز، کشاورزی، جنگلداری، کاغذسازی) و زمینه های پزشکی و بهداشتی استفاده می شود. 


پایداری برنامه 

1. کاهش استفاده از مواد پتروشیمی و کاهش انتشار کربن 

2. استفاده از مواد خام طبیعی تجدید پذیر (مانند: نشاسته گیاهی، نیشکر، فیبر کاه و غیره)

3. فرآیند تولید سبز و ایمن را اتخاذ کنید

4. سازگار با سیستم مدیریت پسماند جامد موجود

5. قابل سوزاندن - احتراق کاملاً تمیز

6. قابل دفن - بدون شیرابه یا مواد سمی و مضر

7. کمپوست پذیر 

8. قابل بازیافت و پردازش به مونومر یا محصولات دیگر

9. ایجاد محیط زندگی خوب برای نسل های آینده و بهبود کیفیت زندگی 


تخریب PLA نشان می دهد 

تخریب کمپوست:PLA می تواند در عرض 180 روز تحت شرایط تخریب کمپوست به تجزیه بیولوژیکی کامل دست یابد و محصولات تخریب نهایی دی اکسید کربن و آب هستند. شرایط کمپوست به شرح زیر است: درجه حرارت 58±2℃رطوبت 98٪ 


میکروبی خاصی وجود دارد 

تخریب دفن زباله:شرایط دفن زباله با شرایط کمپوست متفاوت است، بنابراین سرعت تخریب PLA کندتر است، معمولاً 2-5 سال طول می کشد، اما محصولات تخریب آب های زیرزمینی را آلوده نمی کنند، به رشد گیاه آسیب نمی رسانند و زمین های قابل کشت را هدر نمی دهند. تخریب. سوزاندن: PLA ارزش حرارتی احتراق کمی دارد و محصولات احتراق کامل دی اکسید کربن و آب است که هوا را آلوده نمی کند. 


وضعیت و چشم انداز صنعت

قیمت PLA قبل از صنعتی شدن در مقیاس بزرگ 1000 دلار در کیلوگرم است. بعدها، تولید در مقیاس بزرگ از طریق تحقیقات صنعتی سازی گروه تحقیقاتی پروفسور رامانی نارایان در دانشگاه ایالتی میشیگان به دست آمد. این فناوری اکنون توسط Natureworks صنعتی شده است. بزرگترین تولید کننده PLA NatureWorks در ایالات متحده است و پس از آن هیسون بیو چین است که خروجی فعلی آن به ترتیب 100,000 تن و 5,000 تن است. PLA کاربردهای زیادی دارد و می توان از آن در اکستروژن، قالب گیری تزریقی، کشیدن فیلم، ریسندگی و سایر زمینه ها استفاده کرد. فیبر PLA از منابع گیاهی طبیعی و تجدیدپذیر به عنوان مواد خام استفاده می کند که وابستگی به منابع سنتی نفت را کاهش می دهد و الزامات توسعه پایدار جامعه بین المللی را برآورده می کند. هم از مزایای الیاف مصنوعی و هم از الیاف طبیعی برخوردار است و در عین حال دارای ویژگی های گردش طبیعی کامل و تجزیه زیستی است. در مقایسه با مواد الیافی معمولی، الیاف ذرت دارای خواص منحصر به فرد بسیاری است، بنابراین به طور گسترده ای توسط صنعت نساجی بین المللی مورد توجه قرار گرفته است. 

اخبار مرتبط

آیا می خواهید در مورد جامپ آرنا بیشتر بدانید؟

سوالت رو بپرس
لطفا برید
ایالات متحده آمریکا
پیام
صفحه اصلی
محصولات
ایمیل
تماس با ما